Fargotex Logo Cosmonova Logo
KOLEKCJE FIRMA JAKOŚĆ I SERWIS AKTUALNOŚCI MEDIA DO POBRANIA KONTAKT ZAMÓWIENIE en de ru
KONSERWACJA PROCEDURA REKLAMACYJNA LEKSYKON POJĘĆ
HOME > JAKOŚĆ I SERWIS > konserwacja > konserwacja i pielęgnacja skór ekologicznych
konserwacja i pielęgnacja tkanin konserwacja i pielęgnacja floku konserwacja i pielęgnacja skór ekologicznych

KONSERWACJA I PIELĘGNACJA SKÓR EKOLOGICZNYCH

Plamy usuwaj szarym mydłem przy użyciu mokrej szmatki lub za pomocą specjalnych środków do czyszczenia skór ekologicznych; nie używaj środków do skór naturalnych, chyba, że są przeznaczone do obu rodzajów skór (użycie niewłaściwego środka może doprowadzić do usztywnienia, pękania a także do zmiany koloru i połysku powierzchni produktu).

Rozlaną ciecz wyczyść od razu, wycierając plamę ruchem okrężnym, od zewnątrz do środka. Uwaga! Nie używaj żelazka do suszenia produktu.

Nie używaj środków pielęgnujących na bazie nafty i alkoholu, a także produktów zawierających wybielacze, rozpuszczalniki i amoniak.

Skóra ekologiczna nie może być narażona na nadmierną wilgoć i kurz

Unikaj nadmiernego zabrudzenia produktu. Konserwację skóry przeprowadzaj co 4-6 miesięcy przy użyciu odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Zadbana skóra jest bardziej odporna na zabrudzenia

Skóra ekologiczna nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (materiał może wyblaknąć).

Unikaj stawiania na produkcie gorących przedmiotów, np. żelazka, oraz nie umieszczaj go w pobliżu źródeł ciepła, np. grzejników czy kuchenek elektrycznych (minimalna odległość to 1 metr).

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących pielęgnacji oraz konserwacji naszych produktów zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta.