Horyzont to pozorna linia stykania się ziemi i nieba, dająca złudzenie nieskończoności. Zainspirowani tym zjawiskiem, stworzyliśmy kolekcję tkanin dającą nieograniczone możliwości. Kolekcja Horizonte składa się z tkanin obiciowych, które mają zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz. Linie kolorystyczne nawiązują do letniego krajobrazu i barw naturalnego otoczenia.

Inspirację letnim klimatem wyraziliśmy zróżnicowanymi wzorami, strukturami i kolorami. Wśród nich można odnaleźć tkaniny bouclé (ISLA, REA), które są nowatorską propozycją wśród tkanin zewnętrznych, ponadczasową i uniwersalną pepitkę (TWIG), od wielu lat cieszący się popularnością na tarasach design w pasy (LAND), czy jednolite, wyciszone sploty (HAZEL, CEDAR), które stanowią bazę tej kolekcji.

Tkaniny Horizonte posiadają właściwości Magic Home gwarantując komfort użytkowania na co dzień. Ich najważniejszą cechą jest wysoka odporność na światło, która pozwoli kolorom pozostać trwałymi na dłużej. Tkaniny są przyjemne w dotyku, a ich specyfikacja techniczna pozwala na szerokie zastosowanie.

Kolekcja Horizonte jest wyprodukowana w drodze recyklingu tekstylnego. Tkaniny otrzymały certyfikat Global Recycled Standard, który określa wymagania dotyczące certyfikacji włókien recyklingowych. Celem programu GRS jest zwiększenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu przy jednoczesnej dbałości o środowisko, warunki socjalne, czy też kontrolę użytych środków chemicznych bezpiecznych dla człowieka i środowiska.

poznaj nasze tkaniny

linie kolorystyczne

sunshine
Barwa słońca to ożywczy i energetyzujący odcień żółtego, który bywa rozbielony na tle nieba i chmur. W tkaninach z linii SUNSHINE można odnaleźć kolory będące odzwierciedleniem urokliwych promieni słońca, od poranków, po późne letnie popołudnia. Tkaniny z tej linii zaprezentowane na dużych meblach wprowadzą odważny kolor w przestrzeń wypoczynkową, a jako dodatki będą wyraźnym akcentem.
sand
Beztroski widok plaż, który utożsamiamy z rozgrzanym piaskiem i morską bryzą odnajdziemy w kolorach linii SAND. Barwy i struktury tej linii przywołują krajobraz rozświetlonego słońcem nadbrzeża. Znajdziemy tu różne tonacje beżu zestawiane z czystą bielą. Neutralne, ciepłe odcienie rozjaśniają naszą przestrzeń, tworząc minimalistyczną, pełną harmonii kompozycję.
palms
Tropikalne odcienie zieleni linii PALMS pozwolą stworzyć przestrzeń będącą oazą spokoju. Kojąca paleta tej linii wprowadzona do aranżacji mieszkalnych czy zewnętrznych zbliża nas jeszcze bardziej do otaczającej natury. Kolory PALMS idealnie komponują się z naturalnymi odcieniami drewna będącymi tłem tarasowych przestrzeni.
water
Tkaniny linii kolorystycznej WATER swoimi tonacjami odzwierciedlają kolory mórz i oceanów, nawiązując do nadmorskich krajobrazów. Znajdziemy tutaj szeroką gamę niebieskiego, od głębokich granatów po rozbielone błękity. Odcienie tej linii dają poczucie świeżości, przywodzą na myśl powiew morskiej bryzy.
wind
Kolory linii WIND to inspirowane szumem wiatru łagodne szarości łączone z bielą lub ciepłym beżem. Barwy te są uniwersalne i ponadczasowe, znajdą swoje zastosowanie w stylu skandynawskim wśród stonowanych, subtelnych tonacji. Odcienie linii WIND to również doskonałe tło dla wielu nasyconych kolorów. Ta linia jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących minimalizm w eleganckim wydaniu.
reef
Kolory linii REEF to czerwienie nawiązujące do rafy koralowej - przyrodniczego cudu świata, występującego w ciepłych rejonach. Linię tą wyróżnia przede wszystkim energetyzująca kolorystyka, która pozwala na kreowanie wyrazistych aranżacji. Ta linia kolorystyczna swoim nasyceniem nada optymistycznego charakteru, ożywiając każdą przestrzeń.

recykling

Recykling

Mając na celu dobro naszej planety, wprowadziliśmy zrównoważoną produkcję, która jest niezbędna w kwestii ochrony przyrody i środowiska. Kolekcja Horizonte jest wyprodukowana w drodze recyklingu tkanin. Tekstylia z odpadów produkcyjnych są przetwarzane na przędzę, z której w kolejnym etapie wytwarzane są nowe tkaniny. Proces ten wykonywany jest bez użycia wody, nie wyczerpując zasobów naturalnych. Produkcja materiałów w duchu zero waste to pozostawianie niskiego śladu węglowego, co pomaga nam odegrać ważną rolę w ochronie klimatu.

Tkaniny kolekcji Horizonte są bezpieczne dla ludzi oraz środowiska. Potwierdza to certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który daje gwarancję, że tkaniny wolne są od substancji szkodliwych oraz alergenów. Jednocześnie tkaniny otrzymały certyfikat Global Recycled Standard, który określa wymagania dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu. Celem programu GRS jest zwiększenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu przy jednoczesnej dbałości o środowisko, warunki socjalne, czy też kontrolę użytych środków chemicznych bezpiecznych dla człowieka i środowiska.


JAK POWSTAJĄ TKANINY Z RECYKLINGU TEKSTYLNEGO?
USZKODZONE PRZĘDZE,
WŁÓKNA I TKANINY
GRANULAT
PRZĘDZA Z RECYKLINGU
TKANINA

tkaniny z kolekcji